Opoja.net

Deri në ora 11:00 në Kosovë votuan rreth 175 mijë qytetarë

Kosova

Valdete Daka, kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,ka thënë se deri në ora 11:00 në Kosovë kanë votuar rreth 9.64 përqind nga 1 milionë e 937 milë e 868 votues.

“Ju njoftojë  se duke u mbështetur në informacionet e Komisioneve Komunale të Zgjedhjeve, procesi i votimit është duke vijuar.

Po ashtu duke u mbështetur në të dhënat që kemi marrë nga rreth 94 përqind e vendvotimeve numri i qytetarëve me të drejtë votë që kanë votuar deri në orën 11:00 është 174 mijë e 669 votues, nga 9.64 përqind, nga 1 milionë e 937 milë e 868 votues”.

“Deri në të njëjtën kohë në zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e  Kosovës të vitit 2017, kishin votuar 150 mijë e 244 votues, apo 8.45 përqind e votuesve. Të dhënat e detajuara për pjesëmarrjen e votuesve në çdo komunë dhe në çdo qendër votimi i gjeni në ueb faqen e KQZ-së të cilës mund t’i referoheni”, ka thënë Daka në një konferencë për media.

Loading...

Mos i humb

Skenari i Kurtit për shkarkimet e bordeve

Opoja.net

Të enjten, shi dhe borë — por si do të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve pasuese?

Opoja.net

Cakaj – Kurtit: Që doni i ndërrojmë flamurat

Opoja.net

Erdhi dita për shkarkime, këta janë zyrtarët që e pësuan nga Albin Kurti

Opoja.net

Ku do të shkojnë paratë e kursyera nga zvogëlimi i rrogave të Qeverisë?

Opoja.net

Sllovenia mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net