Opoja.net

Dëshpëron Mike Gjetan Keta

Sport
Dëshpëron Mike Gjetan Keta

Mike Gjetan Keta ka pësuar një humbje të rëndë dhe nuk arriti të fitojë titullin vakant në versionin IBF të peshave super të mesme.

Keta u mund me k.o teknik në raundin e dytë nga rivali i tij Vincent Feigenbutz. Gjetan Keta në gjysmën e raundit të dytë, ishin disa goditje të Feigenbutz që rrëzuan në tapet.

Kjo gjë vulosi edhe këtë ndeshje, pavarësisht faktit se boksieri shqiptar ishe përgatitur në mënyrë të mirë. Kjo ishte humbja e parë për Ketën pas 9 fitoreve radhazi.

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Opoja.net

Urimi i kapiteni legjendar për 28 Nëntor

Kushtrim Guraj

Vendimet e fundit të Komisionit Disiplinor, e pësojnë Trepça ’89, Llapi dhe Feronikeli

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net