Opoja.net

Diego Maradona do të lirohet nga spitali

Sport
Diego Maradona do të lirohet nga spitali

Diego Maradona do të lirohet shumë shpejtë nga spitalit, kështu ka bërë të ditur doktori i tij personal, Leopoldo Luque.

Legjenda e futbollit kishte pësuar një mpiksje të gjakut në tru, mirëpo pas intervenimit të suksesshëm në operacion, shëndeti i tij është i mirë.

Luqu ka bërë të ditur se 60-vjeçari, që është trajner i Gimnasia y Esgrima La Plata, po lirohet nga spitali.

“Diego ka një gjendje të mirë shëndetësore, dhe operacioni i tija shkuar shumë mirë, madje edhe pamja e tij është e mirë”, ka thënë doktori i Maradonas.

“Lirimi i tij do të ndodhë shumë shpejtë dhe ai dëshiron që sa më parë të largohet nga aty. Ai tashmë u ka thënë doktorëve se ndihet mirë dhe kjo gjë është e vërtetë”.

“Fal intervenimit të doktorëve, gjendja e tij është stabile dhe pas një pushimi të vogël, mund t’u rikthehet aktiviteteve”, ka thënë më tej Luque.

The post Diego Maradona do të lirohet nga spitali appeared first on FaktePlus.

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Opoja.net

Urimi i kapiteni legjendar për 28 Nëntor

Kushtrim Guraj

Vendimet e fundit të Komisionit Disiplinor, e pësojnë Trepça ’89, Llapi dhe Feronikeli

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net