Opoja.net

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale të “Grand Slam”

Sport
Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale të “Grand Slam”

Distria Krasniqi është kualifikuar për në gjysmëfinale në kuadër të xhudos në turneun “Grand Slam” që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Krasniqi gjendet në kategorinë prej -48kg dhe në çerekfinale është ndeshur me francezen Shirine Boukli ku edhe ka arritur të fitojë. Në gjysmëfinale ajo do takohet me përfaqësuesen e Izraelit, Shira Rishony.

Distria është e vetmja garuese nga Kosova që ka mbetur në garë për medalje pasi që më herët Flaka Logja dhe Shigeki Nakamura pësuan humbje në raundin e dytë. Nakamura në kategorinë prej -66kg kishte përballë kampionin e Evropës 208, sllovenin Adrian Gomboc i cili ia shkaktoi humbjen ndërsa Logja në kategorinë prej -57kg pësoi humbje nga kanadezja me përvojë Jessica Klimkeit, edhe pse e filloi me fitore.

Ndërkaq Nora Gjakova në kategorinë prej -57kg nuk arriti të kualifikohej në raundin e tretë pasi humbi nga francezja Helene Receveaux.

LAJMI I FUNDIT: Amir Rrahmani rezulton negativ, mposht koronavirusin

Kushtrim Guraj

Zemra e Maradonës peshonte 2 herë më shumë se një zemër normale

Kushtrim Guraj

Zidane: Nuk jap dorëheqje

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net