Opoja.net

Dita e dytë e Konventës së Prodhuesve, fokusi te aftësia e fuçisë punëtore

Kosova

Sot vazhdon dita e dytë e Konventës së Prodhuesve të Kosovës, e cila është organizuar për herë të parë nga Klubi i Prodhuesve të Kosovës që ka për qëllim promovimin dhe rritjen e konsumit të prodhimeve të Kosovës.

Sipas drejtuesve të Klubit të Prodhuesve të Kosovës do të fokus të diskutimeve do të jetë aftësia e fuçisë punëtoreve në vendin e punës dhe përshtatja e tyre me nevojat e bizneseve.

Gjatë kësaj konvente, do të bëhet dhe lancimi i platformës digjitale Made in Kosova. Platforma Made in Kosova është një platformë digjitale për promovimin e kompanive të Kosovës dhe produkteve në mbarë botën, e cila do shërbejë në rritjen dhe zhvillimin e kompanive dhe i bënë ato pjesë të zinxhirit së vlerës globale.

Gjithashtu, gjatë konventës Klubi i Prodhuesve të Kosovës do prezantojë KOCME- Qendra Kosovare për Përsosmëri të Prodhimit, e cila do jetë një qendër moderne trajnuese që do mbështesë krijimin e vendeve të reja të punës dhe trajnim profesional të rinisë. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Opoja.net

Kryetari i OVL e UÇK-së: Specialja po e sulmon direct UÇK-në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Opoja.net

46 raste aktive në Pejë, drejtori i Shëndetësisë atje thotë se IKSHPK po i vonon rezultatet

Opoja.net

Veliu emërohet koordinator në luftimin e terrorizmit: Do ta bëjë më të mirën për vendin

Opoja.net

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

Opoja.net

Ahmeti: Ministria e Shëndetësisë ka lejuar importin e testeve serologjike të bllokuara në terminal doganor

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net