Opoja.net

Djellza Kryeziu sjell fitoren për Kosovën

Sport
Djellza Kryeziu sjell fitoren për Kosovën

Ndeshja e dytë e përfaqësueses U16 e femrave në basketboll, është shëndrruar në ndramë të vërtetë në fund të ndeshjës.

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll U-16 në kategorinë e femrave ka arritur në gjysmëfinale të Divizionit C në Kampionatin Europian.

Kosova mposhti Maltën me rezultat të ngushtë 58:57, pas pesë minutave shtesë të takimit.

Me këtë fitore Kosova e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian U-16, Divizioni C dhe tashmë e pret fituesin e duelit në mes Gjeorgjisë dhe Andorrës.

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj

Lajm i papritur nga Argjentina, Maradona ka nënshkruar të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar legjenda e futbollit

Kushtrim Guraj

Punonjësi i funeralit bënë foto me kufomën e legjendës argjentinase dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net