Opoja.net

Do të testohet i tërë populli për koronavirus?

Rajoni
Do të testohet i tërë populli për koronavirus?

Duket se do të testohet i tërë populli, ky vendim është marrë në qytetin De Nang.

Në qytetin turistik të plazheve Da Nang në Vietnam planifikohet që të testohet tërë populli për Covid-19.

Autoritetet lokale atje e bënë njoftimin pasi 40 raste të reja me koronavirus u raportuan atje.

Kjo shifër ka bërë që numri i përgjithshëm i personave të infektuar në Vietnam ka shkuar në 586, ndërsa tre vdekje janë raportuar nga e premtja.

Da Nang ka një popullsi prej rreth 1.1 milion njerëz.

Zyrtarët lokalë mjekësorë kanë kryer më shumë se 8,000 teste që kur u zbulua një shpërthim i ri me Covid-19 në qytet.

Autoritetet thanë se aftësia e testimit tani do të rritet nga 8,000 në 10,000 në ditë.

Loading...

Mos i humb

Trump: SHBA-ja po vëzhgon nga afër për ndërhyrjet e mundshme në zgjedhje

Opoja.net

Zbulohet shkaktari i shpërthimit të madh në Bejrut, që shkatërroi gjithçka

Opoja.net

Pasojat nga rikthimi i karantinës dhe kufizimeve tjera

Opoja.net

Të paktën 10 persona ndërruan jetë nga shpërthimi në Bejrut

Opoja.net

Dilemat rreth pandemisë: Sa është i sigurt udhëtimi?

Opoja.net

Departamenti Amerikan i Shtetit reagon pas shpërthimit tmerrues në Bejrut

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net