Opoja.net

Dobitë shëndetësore të lëngut të Ananasit

Shëndeti

Ananasi është një nga frutat më të mira, i pasur me antioksidantë. Përveçse të shijshme, konsumimi i këtij fryti sjell mjaft përftime shëndetësore për organizmin tuaj…

Ananasi është një nga frutat më të mira, i pasur me antioksidantë. Përveçse të shijshme, siç shkruan Zeenews, konsumimi i këtij fryti sjell mjaft përftime shëndetësore për organizmin tuaj.

Antioksidantët që përmban fryti i ananasit ndihmon në luftën kundër kancerit apo të sëmundjeve të zemrës.

Disa nga përfitimet shëndetësore të këtij fruti (kur konsumohet si lëng): Nëse konsumoni çdo mëngjes një gotë me lëng ananasi, atëherë kjo mënyrë do t’ju ndihmojë në mishin e dhëmbëve, për t’i pasur sa më të shëndetshëm. Po kështu, fryti është i pasur me fibra që ju ndihmojnë të dobësoheni, nëse keni probleme me mbipeshën. Gjithashtu, ananasi mbron metabolizmin nga sëmundjet, ushqen flokët tuaj, lëkurën, si dhe ndikon në forcimin e thonjve.

Mos i humb

Tri ushqimet që më së miri e pastrojnë trupin nga nikotina

Opoja.net

Problemet shëndetësore që mund të vijnë nga konsumi i pijeve energjike

Opoja.net

Çfarë duhet bërë së pari kur të shfaqet dhimbja në kurriz?

Opoja.net

Arsyet pse po ju bien flokët dhe si ta ndalni këtë

Opoja.net

Ndiqni këto këshilla për t’i shpëtuar gripit të këtyre ditëve!

Opoja.net

Lëngu i kumbullave si kura më e mirë natyrale kundër kancerit të zorrëve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net