Opoja.net

Dortmund fiton me rezultat të thellë ndaj Paderbornit

Sport
Dortmund fiton me rezultat të thellë ndaj Paderbornit

Borussia Dortmund ka fituar me rezultat të thellë prej 6 me 1, si mysafir i Paderbornit.
Të verdhët golin e parë e shënuan tek në pjesën e dytë.
Shënoi fillimisht me Hazard. Belgu hapi ndeshjen në minutën e 54-të.
Nuk e kishte të vështirë të përcillte topin në rrjetë, pasi sfera mbeti në zonë për 0 me 1.
Më vonë ishte Sancho që dyfishoi tre minuta më vonë dhe shfaqi një mesazh kundër racizmit.
Vendasit ngushtuan diferencën me një penallti të dyshimtë në të 72-të me Heuneimier, por sërish Sancho nuk fali për 1 me 3.
Goli i bukur i anglezit vulosi gjithçka, pasi ekipi mik nuk ndaloi më së shënuari, Hakimi, Schmelzer dhe Sancho vulosën gjithçka për 1 me 6.
Talenti anglez rikthehet në formacion me një hat-trick të tij duke heshtur kritikat.

Achraf Hakimi and Jadon Sancho both revealed ‘Justice For George Floyd’ shirts in Dortmund’s 6-1 win over Paderborn. pic.twitter.com/k9vx4etswj
— B/R Football (@brfootball) May 31, 2020

Loading...

Mos i humb

Saelesmaekers i gëzon tifozët e Milanit

Fari Kolloni

Do ta drejtoi këtë Kombëtare, më në fund De Biasi gjen punë

Fari Kolloni

Real Madrid – Deportivo Alaves, publikohen formacionet zyrtare

Fari Kolloni

Ibrahimovic merr vendimin e madh për të ardhmen

Fari Kolloni

Man Utd vihet pas tre futbollistëve

Fari Kolloni

Reimsi e quan transferim të madh blerjen e Valon Berishës: Është lider i lindur

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net