Opoja.net

Drejtoresha Shala: Testimi i maturantëve shkoi pa problem në kryeqytet

Kosova
Drejtoresha Shala: Testimi i maturantëve shkoi pa problem në kryeqytet

Testimi i maturantëve shkoi pa problem në kryeqytet, thotë drejtoresha Shala.

Sot në 84 shkolla në Kosovë u mbajt pjesa e dytë e testit të maturës. Atij ju nënshtruan gjithsej 8 mijë e 300 nxënës.

Sipas Drejtoreshës së Arsimit në komunën e Prishtinës, Shpresa Shala, procesi i testimit të rreth 1 mijë maturantëve në nëntë shkollat në Prishtinë shkoi pa ndonjë problem dhe në të gjithat u përfillen rregullat anti COVID-19.

“Kësaj radhe ky proces ishte më lehtë i menaxhueshëm pasi numri i nxënësve është më i vogël. Pres që edhe këta me sukses ta kalojnë këtë test”.

Të hënën pritet të bie borë, këto janë temperaturat e javës së ardhshme

Opoja.net

QKUK e konfirmon vdekjen e 29 vjeçares shtatzëne nga koronavirusi, ishte nga komuna e Prizrenit

Opoja.net

Në dy ditët e ardhshme temperaturat deri në -5 gradë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net