Drejtori sportiv i Juventusit me vendim të prerë për Suarez

Sport
Drejtori sportiv i Juventusit me vendim të prerë për Suarez

Duket se transferimi i Suarez në Juventus ka dështuar përfundimisht.

Drejtori sportiv i Juventusit Fabio Paratici ka bërë të ditur se tifozët bardhezi duhet të harrojnë emrin e Luis Suarez pasi ai nuk do t’i bashkohet skuadrës kampione.

Uruguaiani ishte objektiv i Juves, por problemet me pasaportën kanë bërë që ky transferim të mos realizohet.

“Le të themi se kjo nuk është situata e Dzekos, por e sulmuesve sepse ne po kërkojmë një qendërsulmues. E dimë se çfarë duam dhe po punojmë në atë drejtim me qetësi. Janë edhe 15 ditë deri në fund të merkatos dhe nuk po ngutemi”, tha Paratici.

“Suarez mund të largohet nga lista, sepse koha e nevojshme për marrjen e pasaportës është më e gjatë se koha kur mbyllet merkato, ose kur ne duhet ta dorëzojmë listën e lojtarëve për Ligën e Kampionëve. Kemi provuar ta marrim kur na u propozua, por kushtet që i përmenda e pamundësojnë
realizimin e operacionit”, përfundoi ai.

Stadiumi “Fadil Vokrri” pritet të bëhet me 21 mijë ulëse

Kushtrim Guraj

Zidane pas humbjes kundër Shakhtarit: Do ta gjej një zgjidhje

Kushtrim Guraj

FIFA publikon renditjen e re – Kosova dhe Shqipëria pësojnë rënie në ranglistë

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net