Opoja.net

Drejtori sportiv i Werder, Baumann: Vështirë ta mbajmë Rashicën

Sport

Rashica ende është pjesë e Werder Bremen, por sulmuesi konsiderohet kandidat i sigurt për shitje për verë.

Tashmë klube si Liverpool, RB Leipzig dhe Borussia Dortmund, janë vënë pas sulmuesit të Kosovës.

Drejtori sportiv i Werder, Frank Baumann thotë se ende nuk kanë biseduar me klube, por është e vështirë të mbahet një lojtar i Rashica në skuadër.

“Ende nuk është marrë asnjë vendim dhe ne ende nuk kemi negociuar me klubet”.

“Është e qartë se lojtarët që kanë treguar diçka në sport do të duan të ndërmarrin hapin tjetër në një moment. Ne duhet të jemi realistë për këtë”, ka thënë Baumann.

Baumann nuk i pëlqen të flasë për aspektin financiar dhe përfitimet që mund t’i ketë klubi në rast shitjeje.

Rashica nuk ka shënuar në Bundesligë që nga 14 dhjetori.

Sipas DeichStube, Borussia Dortmund është e interesuar të nënshkruajë me Milot Rashicën ndërsa në garë janë edhe Liverpooli, Southamptonin dhe RB Leipzigu.  /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Interi mund të nënshkruajë me Messin

Kushtrim Guraj

Pogba, plani A i Real Madridit, e Camvinga plani B

Kushtrim Guraj

AC Milan po e transferon 50 milionshin italian

Kushtrim Guraj

La Liga me propozim të ‘çmendur’ për përmbylljen e sezonit

Kushtrim Guraj

Shaqiri e Xhaka heqin dorë nga bonuset që i marrin te Zvicra

Kushtrim Guraj

Crespo dëshiron që një ditë të drejtoj njërën nga skuadrat e Milanos, i del një problem të madh

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net