Drita – Gjilani, formacionet zyrtare

Sport
Drita – Gjilani, formacionet zyrtare

Formacionet zyrtare: Drita – Gjilani.

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Drita – Gjilani.

Sot luhet derbi më i madh në futbollin kosovar, ai mes Dritës dhe Gjilanit, shkruan lajmi net.

Drita vjen pas tri fitoreve radhazi, kurse Gjilani numëron dy fitore, dy barazime dhe një humbje në këtë fillim sezoni.

Ndeshja mes dy skuadrave luhet me fillim nga ora 13:30.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare për këtë ndeshje.

Drita: Maloku, Brdarovski, Limani, Cuculi, Blakçori, Namani, Vucaj, Fazliu, Xh.Shabani, Haxhimusa, Rexha.

Gjilani: Koliqi, Sorsa, Fustar Rapa, Jackson, Keita, Musolli, Kurtaj, Hajdari, Progni, Nikaç.

Pique, Messit: Prit edhe një vit derisa ata të shkojnë

Kushtrim Guraj

Stadiumi “Fadil Vokrri” pritet të bëhet me 21 mijë ulëse

Kushtrim Guraj

Zidane pas humbjes kundër Shakhtarit: Do ta gjej një zgjidhje

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net