Opoja.net

Duelet e fundit të El Clasicos, të matura

Sport
Duelet e fundit të El Clasicos, të matura

Nëse shikohet historia e ndeshjeve të fundit ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, ajo që mund të vërehet se në 6 duelet e fundit duelet janë 3 fitore për Barcelonën dhe 3 për Real Madridin.

Në dy ndeshjet e stinorit 2015/16 kanë fituar mysafirët, ndërsa në 2 ndeshjet e stinorit 2014/15 në La Liga, kanë fituar vendasit.

El Clasicoja e parë e këtij stinori 2016/17 luhet nesër dhe Öllon në 16e15, ndërsa tjetra më 23 prill 2017, shkruan Opoja.net.

Formacionet e mundshme në këtë takim:

el-clasiko-12-2016

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj

Lajm i papritur nga Argjentina, Maradona ka nënshkruar të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar legjenda e futbollit

Kushtrim Guraj

Punonjësi i funeralit bënë foto me kufomën e legjendës argjentinase dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net