Opoja.net

Dybala: Ky është qëllimi i Juventusit

Sport
Dybala: Ky është qëllimi i Juventusit

Dybala thotë se qëllimi i Juves është Skudeto e 10 me radhë.

Sulmuesi i Juventusit Paulo Dybala ka treguar se Zonja e Vjetër “tashmë po synon Skudeton e 10 me radhë që mund të arrin gjatë sezonit 2020-21”.

Bardhezinjtë dëshiron që ta thyejnë rekordin e tyre pasi siguruan titullin e nëntë radhazi në Itali dhe Dybala tashmë thotë se Juventus ka “lojtarët më të mirë në botë në çdo pozitë” dhe mund ta arrin atë.

“Do të jetë vështirë që të ruhet koncentrimit dhe ambiciet tona”, tha Dybala për The Guardian. “Por, çdo fitore është speciale”.

“Mendoj se kjo është një gjë special. Dua të fitoj, shokët e skuadrës duan të fitojnë, klubi dëshiron të fiton dhe kjo dëshirë na bën ne fitues”.

“Natyrisht kjo ndihmon sepse ne kemi lojtarët më të mirë në botë në çdo pozitë. Ne jemi krenar me vetveten, të fitosh nëntë tituj rresht është e jashtëzakonshme dhe tashmë kemi filluar të mendojmë për të 10-in”, ka thënë ai.

Loading...

Mos i humb

Agjenti konfirmon gjithçka, kjo do të jetë e ardhmja e Lautaros

Fari Kolloni

Bayern – Chelsea, shënohet një super-gol në këtë ndeshje

Fari Kolloni

Pirlo trajner i Juventusit?

Fari Kolloni

Milan dhe Fiorentina po e bëjnë shkëmbimin e madh

Fari Kolloni

Pas eliminimit nga Champions, Zidane zyrtarisht e konfirmon të ardhmen e tij

Fari Kolloni

Zinedine Zidane për herë të parë eliminohet nga Liga e Kampionëve si trajner

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net