Opoja.net

Dyfishohet vlera e Amir Rrahmanit në treg

Sport
Dyfishohet vlera e Amir Rrahmanit në treg

Uebfaqja sportive, Transfermarkt, beson se vlera e qendërmbrojtësit kosovar, Amir Rrahmanit, tani është dyfishuar dhe e ka arritën vlerën prej 12 milionë eurove.

Futbollisti kosovar vlerësohej me gjashtë milionë euro në dhjetor të vitit të kaluar, mirëpo arritja e marrëveshjes së tij me Napolin dhe paraqitjet e tij mbresëlënëse kanë bërë që vlera në treg t’i dyfishohet, transmeton Gazeta Express.

Më 21 janar, Rrahmani nënshkroi për t’u transferuar nga Hellas Verona në Napoli për 14 milionë euro, megjithatë u huazua për deri në fund të këtij sezoni 2019/20 sërish në Verona.

Arritja e këtij transferimi dhe paraqitjet e tij mbresëlënëse në Serie A, si ajo e fundit me Veronën në fitoren kundër Juventusit, bënë që vlera e Rrahmani të jetë rritur në treg.

Para disa ditëve, Transfermarkt e kishte përditësuar edhe profilin e Vedat Muriqit, duke e rritur vlerën e tij në treg nga tetë në 12 milionë euro. Megjithatë, Fenerbahce po i kërkon 30 milionë euro për ta shitur atë këtë verë.

Loading...

Mos i humb

Wilder flet pas humbjes: Nuk ka arsyetime, sonte fitoi më i miri

Opoja.net

Nxënësi sërish më i mirë se mësuesi

Opoja.net

Kosova e detyruar ta ndryshojë listën e lojtarëve për ndeshjen ndaj Luksemburgut

Opoja.net

Air Albania nominohet për çmimin “stadiumi më i mirë i vitit 2019”

Opoja.net

Kosova merr fitore të madhe, e mposhti Islandën

Opoja.net

Lëndohet Edon Zhegrova, rrezikon edhe ndeshjen me Maqedoninë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net