Opoja.net

E dhimbshme: Qerim Çoçaj sakrifikoi jetën duke i shpëtuar 2 fëmijë

Kosova

Aksidenti i rëndë që ndodhi gjatë ditës së djeshme në Gjilan, i mori jetën Qerim Çoçajt. E siç kanë treguar dëshmitarët, i ndjeri doli në rrugë për t’i shpëtuar dy fëmijë, transmeton Gazeta Metro.

Në momentin e aksidentit, pronari i furrës ka dalë në rrugë që t’i shpëtojë dy fëmijë, duke humbur kështu vet jetën.

Përveç viktimës, nga aksidenti mbetën të lënduar edhe rreth 30 persona të tjerë, derisa një prej tyre është në gjendje kritike duke u trajtuar në QKUK.

Deri më tani, policia ka ndaluar shoferin e kamionit, M.A. dhe bashkudhëtarin që ishte me të, me ç’rast prokurori i rastit ka kërkuar 30 ditë paraburgim për shoferin, seanca për të cilin pritet të mbahet të shtunën.

Ndryshe, sot është bërë varrimi i viktimës, pjesë e së cilitme ftesë të të afërmëve të të ndjerit, ishin edhe familjarët e shoferit të kamionit./gazetametro.net

Loading...

Mos i humb

12 fëmijë të lindur në 2008-en, vit kur lindi Kosova, pjesëmarrës në Kuvendin e Kosovës

Opoja.net

Pas 35 vite punë në Zvicër, mërgimtari kthehet në vendlindje për të investuar (Video)

Opoja.net

Rrënqethëse, ish-ushtari tregon çka u kishte thënë Adem Jashari mëngjesin e 5 Marsit

Opoja.net

Prizren: Godet tri shtylla dhe rrokulliset, tre persona të lënduar në vetaksident

Opoja.net

“Leni UÇK-në rehat, ajo i takon vetëm popullit”

Opoja.net

Pacientët nuk e pëlqejnë ushqimin në QKUK

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net