Opoja.net

E frikshme: Shkenctarët ngrenë alarmin për një virus të ri

Rajoni
E frikshme: Shkenctarët ngrenë alarmin për një virus të ri

E gjithë bota është përfshirë nga pamdemia ‘Covid-19’, por duket se po na pret një virus i ri.

Shkencëtarët kanë ngritur alarmin dhe besojnë se një virus misterioz qëndron pas ngordhjes së qindra elefantëve në Botsavana të Afrikës.

Shqetësimi i tyre qëndron në faktin se mos virusi përhapet dhe tek njerëzit.

Më shumë se 350 elefantë të moshave të ndryshme, kanë ngordhur për shkaqe të panjohura dhe kufomat e tyre janë parë të shpërndara në Delta Okavango dhe pjesët e tjera të vendit.

Ekspertët mendojnë se një virus i ri i elefantëve qëndron pas asaj që është quajtur si “një katastrofë konservimi”.

“Është një katastrofë konservimi, e cila ka një potencial të jetë një krizë e shëndetit publik”, u shpreh Drejtori i Parkut Kombëtar në Bosavana, Nail McCann.

Loading...

Mos i humb

Publikohen pamje të reja nga shpërthimi i tmerrshëm në Bejrut

Opoja.net

Pandemia zvogëlon eksportin e industrisë së drurit

Opoja.net

Bëhni gati, paralajmërohen temperatura deri 42 gradë celcius

Opoja.net

Mungesa e gjakut, alarmuese

Opoja.net

Pamje të rënda, babai përpiqet ta shpëtojë fëmijën gjatë shpërthimit në Bejrut

Opoja.net

Kush e shfrytëzoi pandeminë për përfitime të jashtëligjshme?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net