Opoja.net

E mposht Ronaldon, Dybala shpallet më i miri i sezonit në Serie A

Sport
E mposht Ronaldon, Dybala shpallet më i miri i sezonit në Serie A

Dybala e mposht Ronaldon, shpallet më i miri i sezonit në Serie A.

Paulo Dybala e ka mposhtur bashkëlojtarin e tij në Juventusit, Cristiano Ronaldo, në garën për çmimin e lojtarit më të mirë të sezonit në Serie A.

Lesa Serie bëri të ditur se argjentinasi i Juventusit, Paulo Dybala, e ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë të sezonit, çmim ky që Cristiano Ronaldo e kishte fituar në sezonin e tij debutues në Allianz Stadium.

Argjentinasi e fitoi këtë çmim falë paraqitjeve të tij këtë sezon, kur Juventusi e fitoi titullin e kampionit për herë të nëntë radhazi dhe Dybala i shënoi 17 gola, përderisa vlerësohet si forca shtytëse prapa sukseseve të Juventusit këtë sezon.

Cristiano Ronaldo nuk është zgjedhur as për çmimin e sulmuesit më të mirë, të cilin e ka fituar Ciro Immobile në Lazio.

Lista e plotë e fituesve të çmimeve të Serisë A:

Portieri më i mirë: Ëojciech Szczesny (Juventus)

Mbrojtësi më i mirë: Stefan De Vrij (Inter)

Mesfushori më i mirë: Papu Gomez (Atalanta)

Sulmuesi më i mirë: Ciro Immobile (Lazio)

Lojtari më i mirë i ri: Dejan Kulusevski (Juventus, i huazuar në Parma)

Lojtari i Vitit: Paulo Dybala (Juventus)

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi e quan historik kualifikimin e Dritës

Fari Kolloni

Drita mposht Sileksin, bën historinë në Europa Ligë

Fari Kolloni

Presidenti i Barcelonës numëron tashmë 20 mijë e 731 nënshkrime kundër tij

Fari Kolloni

FIFA e zbulon renditjen, kjo është pozita e re e Kosovës

Fari Kolloni

Formacioni ‘bombastik’ i Mourinhos me Balen

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net