Opoja.net

Edhe pse spekulohet për largimin e tij, Mustafi ishte kapiten i Arsenalit në fitoren ndaj Colorado Rapids

Sport
Edhe pse spekulohet për largimin e tij, Mustafi ishte kapiten i Arsenalit në fitoren ndaj Colorado Rapids

Sezoni i ri në Ligën Premier duket se do të sjellë lajmet të mira për Shkodran Mustafin te Arsenali.

Mbrojtësi shqiptar kishte paraqitje mesatare në sezonin e kaluar, mirëpo është rikthyer në formë të mirë për ndeshjen e parë para sezonale.

Lojtari 27-vjeçar u inkuadrua nga stoli në fitoren e Gunners 3-0 ndaj Colorado Rapids, e që ishte përballja e parë në turin që po e zhvillojnë në Amerikë.

Me t’u inkuadrua në lojë, Mustafi e mori shiritin e kapitenit, derisa në Denever Arsenali fitoi me golat e shënuara nga Buykayo Saka, James Olayinka dhe Gabriel Martinelli.

out of context arsenal@outofcontextars
186 people are talking about this

Në mediat angleze raportohet se ish-anëtari i Valencias mund të jetë në mesin e kandidatëve për t’u bërë kapiten i skuadrës londineze për sezonin e ri.

Në garë për t’u bërë lider i skuadrës nga veriu i Londrës është edhe Granit Xhaka, pasi të dy shqiptarët kanë treguar se mund të jenë drejtues të mirë të ekipit. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Këto janë tri skuadrat që kanë bërë ofertë për Florent Hadergjonajn, largimi i tij i sigurt në janar nga Huddersfieldi

Opoja.net

Luan Krasniqi parashikon fituesin e super meçit Joshua-Ruiz Jr

Opoja.net

Xherdan Shaqiri i lumtur me rikthimin dhe fitoren

Opoja.net

Zyrtare: Maqedonia e Veriut – Kosova, UEFA vendos të përdoret VAR-i

Opoja.net

Xhudisti japonez merr nënshtetësinë e Kosovës, do të garojë për shtetin tonë

Opoja.net

Topi i Artë 2019: Votat nga secili shtet, por si votoi Kosova

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net