Opoja.net

Edhe sistemi VAR do të përdoret në ndeshjen Maqedoni- Kosovë

Sport
Edhe sistemi VAR do të përdoret në ndeshjen Maqedoni- Kosovë

Në ndeshjen Maqedoni – Kosovë do të përdoret edhe sistemi VAR.

Në ndeshjen mes Maqedonisë dhe Kosovës do të përdoret sistemi VAR.

Do të jetë hera e parë që në Maqedoni ky sistem do të përdoret në një ndeshje futboll.

Është UEFA që ka vendosur që ndeshja mes Maqedonisë dhe Kosovës që luhet në ‘Todor Proeski’, të jetë nën vëzhgimin e VAR.

UEFA ka dhënë këtë urdhër, duke pasur parasysh rëndësinë që ka kjo ndeshje.

Sportmedia ka siguruar fotografi ekskluzive nga sistemi VAR që do të funksionojë sonte në ‘Todor Proeski’. Sistemi VAR është i vendosur në një furgon, dhe do të lidhen me monitor në fushë.

Maldini e pranon intersin e Milan për Thauvin

Kushtrim Guraj

Shtyhet shorti i 1/16 së finales së Kupës

Kushtrim Guraj

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net