Opoja.net

Edhe sot pritje të gjata në Merdare dhe të Dheu i Bardhë

Kosova
Edhe sot pritje të gjata në Merdare dhe të Dheu i Bardhë

Edhe këtë të premte bashkatdhetarët po përballen me pritje të gjata në pikë kalimin kufitar me Serbinë, në Merdare.

Në orët e mëngjesit në këtë pikë kufitare sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitare, pritjet për të dalë nga Kosova janë deri në pesë orë, ndërkaq kolona është e gjatë mbi një kilometër.

Në pikëkalimin Dheu i Bardhë pritjet në dalje janë deri në dy orë, në Mutivodë deri një orë e gjysmë, ndërkaq në Jarinjë pritjet janë deri në 50 minuta. /Telegrafi/

OKB-ja kërkon 35 miliardë dollarë për mbështetje financiare për vitin 2021

Kushtrim Guraj

Mblidhet Komisioni për Buxhet, tentimi i radhës për miratimin e Projektligjit për Rimëkëmbje

Opoja.net

Mbi 13 mijë raste aktive me koronavirus, paralajmërohen masa para festave të fundvitit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net