Opoja.net

Edi Rama e nis ditën me një citat Islam

Shqipëria
Edi Rama e nis ditën me një citat Islam

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, e ka filluar ditën me një një thënie të një dijetari mysliman.

Para se të zhvillohet mbledhja e pestë e jashtëzakonshme e Qeverisë së Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit, Rama në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se, “Nëse kishte pasur mençuria prindër, ata do të kishin qenë: durimi dhe verifikimi i lajmit që e dëgjon”.

Këto ditë Shqipëria u gjend para një situatë tejet të vështirë, ku një tërmet prej 6.3 shkallë Rihter goditi vendin, duke lënë pas 52 të vdekur si dhe mbi 700 të plagosur e dhjetëra banesa të kthyer në gërmadha. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Koronavirusi në Shqipëri, Rama: Nuk do të mbyllim kufijtë

Opoja.net

Në Shqipëri edhe 8 raste të dyshuara me koronavirus dolën negative

Opoja.net

Njerëzit dalin në rrugë pas tërmetit në Shqipëri

Opoja.net

Dy tërmete të fuqishme godasin sërish Shqipërinë

Opoja.net

Rama: Kufiri Kosovë-Shqipëri s’hapet, Mini-Shengeni hap kufijtë e gjithë rajonit

Opoja.net

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net