Opoja.net

Edon Zhegrova, lojtari më i mirë i ndeshjes Basel – Getafe

Sport
Edon Zhegrova, lojtari më i mirë i ndeshjes Basel – Getafe

Edon Zhegrova ka shkëlqyer në ndeshjen Basel – Getafe, ku skuadra e tij shënoi fitore me rezultat 2-1.

Kjo ndeshjen ishte e vlefshme për Ligën e Evropës, ndërsa Zhegrova luajti nga minuta e parë ndaj Getafe, duke dhënë një paraqitje spektakolare.

Ylli i Kosovës ishte i pandalshëm në krahun e djathtë, duke hapur shumë telashe për mbrojtjen spanjolle.

Zhegrova ishte pjesëmarrës edhe në aksionin që solli golin e dytë, duke bërë disa kombinime të sakta në krahun e djathtë.

Ai u notua me notën 8.0, që ishte edhe më e larta në këtë ndeshje, duke bërë që Zhegrova të shpallet më i miri. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Basel 

Loading...

Mos i humb

Mërgim Vojvoda: Ne e duam me zemër Kosovën

Opoja.net

Anglia me ndryshime të mëdha, formacioni i mundshëm ndaj Kosovës

Opoja.net

Formacioni i mundshëm i Kosovës në duel me Anglinë, Challandes pritet të bëjë disa ndryshime

Opoja.net

Kosova pret Anglinë për ta përmbyllur një cikël fantastik të kualifikimeve për Evropian

Opoja.net

Amir Rrahmani: Nuk do të ketë racizëm, në vendin tonë janë tifozë të lojtarëve dhe klubeve angleze

Opoja.net

Kosova zhvilloi stërvitjen e fundit para sfidës ndaj Anglisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net