Emërimi i Pirlos si trajner i Juventusit, vjen reagimi nga Conte

Sport
Emërimi i Pirlos si trajner i Juventusit, vjen reagimi nga Conte

Conte reagon pas emërimit të Pirlos si trajner i Juventusit.

Trajneri i Interit Antonio Conte pranon se duke parë Andrea Pirlo të bëhet trajneri i tij rival i Scudetto te Juventus po e bën të ndjehet si të moshuar.

Vendimi befasues u zyrtarizua dje kur Andrea Pirlo u zgjodh të zëvendësonte Maurizio Sarrin e shkarkuar.

“Unë jam sigurisht shumë i lumtur për Andrea, sepse mbi gjithçka që ai më dha në një kuptim futbolli, ai është një person i jashtëzakonshëm dhe unë kam një dashuri të jashtëzakonshme për të”, tha Conte në konferencën e tij për shtyp.

“Duke thënë që, të shohësh lojtarë që kam përdorur stërvitje tani po bëhen trajnerë po fillon të më bëjë të ndjehem të moshuar!”.

Pirlo ishte lojtari kryesor i Conte te Juventus kur fituan Serie A në tre sezone radhazi.

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

Fari Kolloni

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net