Opoja.net

Entuziazmi i Challandes u bën shumë përshtypje mediave të mëdha angleze

Sport

Anglia do të jetë nikoqir i Kosovës në përballjen për kualifikimet në Euro 2020 që do të zhvillohet nesër (10 shtator).

Ndeshja që zhvillohet në kuadër të Grupit A, do të filloj nga ora 20:45 në stadiumin ‘St. Mary’s Stadium’ të Southamptonit.

Por, entuziazmi i trajnerit të ‘Dardanëve’, Bernard Challandes, para ndeshjes që e fituam 2-1 ndaj Republikës Çeke, i ka befasuar mediat angleze.

Metro.uk, Mirror.com dhe BBC Sport, kanë marrë sekuenca nga konferenca e trajnerit zviceran para përballjes me çekët dhe duket se janë të befasuar me fjalët e tij.

Mediat në Angli raportojnë se Kosova do të jetë testi kryesor i ‘Tre Luanëve’, mirëpo natyrisht se këta të fundit janë favorit. /Telegrafi/

Mos i humb

Kosova dhe Serbia përplasen edhe rreth futbollit

Opoja.net

Fitore bindëse e Arsenalit në udhëtim te Frankfurti

Opoja.net

Renditja e re e FIFA-s – Kosova në pozitë rekorde, Shqipëria nuk ndryshon vend

Opoja.net

Lajm i mirë për Kosovën, Hekuran Kryeziu i rikthehet stërvitjeve pas lëndimit të rëndë

Opoja.net

Bayern Munich fiton me lehtësi në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Atletico Madridi dhe Juventusi dhurojnë spektakël, barazojnë në trilerin e katër golave

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net