Opoja.net

Erdogan godet shtetet islame për mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës

Rajoni
Erdogan godet shtetet islame për mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, gjatë fjalimit të tij përmbyllës në Samitin e 13-të të Organizatës për Bashkëpunim Islamik, ka kritikuar shtetet islame për mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës.

Erdogan para të pranishmëve, tha se shtetet islame që nuk e kanë njohur Kosovën, duhet të ndërmarrin hapa të shpejtë diplomatik për ta njohur këtë vend.

“Në mesin e 56 vendeve islame, ka shtete që ende nuk e kanë njohur Kosovën dhe kjo neve na brengosë”, ka deklaruar Erdogan.

Ai gjithashtu tha, se assesi nuk po mund të kuptojë arsyetimet e këtyre vendeve që ende nuk e kanë njohur Kosovën.

Loading...

Mos i humb

Çfarë zbuluan autopsitë që iu bënë viktimave të COVID-19?

Opoja.net

Mohimi i gjenocidit në Srebrenicë

Opoja.net

Paralajmërohet për një ‘pneumoni të panjohur’ në Kazakistan, që është më vdekjeprurëse sesa coronavirusi

Opoja.net

“Periudhë sfiduese” në SHBA: Rekord i ri rastesh me koronavirus

Opoja.net

Lajmi i fundit: Tre banesa përfshihen nga zjarri

Opoja.net

Çfarë dihet për protestat në Serbi?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net