Opoja.net

Erdogan i lumtur për rezultatin, opozita kërkon rinumërim

Rajoni
Erdogan i lumtur për rezultatin, opozita kërkon rinumërim

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, raportohet se ka uruar kryeministrin turk për rezultatin në referendumin e sotëm në Turqi.

Sipas burimeve të Reuters, Erdogan është shprehur i lumtur për rezultatin që i jep rolit të presidentit kompetenca më të thella.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Në referendumin e sotëm, 51.24 për qind votuan pro ndryshimeve, dhe për këtë votim Erdogan përmes telefonit i ka thënë kryeministrit Binali Yıldırım se është krenar për mbështetjen e popullit.

Në anën tjetër, partia kryesore opozitare Partia Republikane Popullore ka kërkuar rinumërim të rreth 60 për qind të votave.

Sipas kësaj partie, nga Bordi i Lartë Elektoral është lejuar numërimi i votave të pavulosura.

Ky pritet të jetë kabineti i Joe Biden

Opoja.net

Sot një vjet bota ndryshoi, si u paraqit rasti i parë me Covid-19

Opoja.net

Tragjedia në Zvicër: Vdes 15 vjeçari kosovar, pasi u godit nga treni

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net