Opoja.net

“Është vendosur, Serie A rinis me 13 ose 20 qershor”

Sport
“Është vendosur, Serie A rinis me 13 ose 20 qershor”

Ende nuk është vendos një datë, por presidenti i Torinos, Urbano Cairo, beson se sezoni i Serisë A do të rifillojë ‘më 13 ose 20 qershor’.
Qeveria, Lega Serie A dhe FIGC më në fund ranë dakord për protokollin mjekësor për trajnimin në grup, kështu që tani më 28 maj duhet të përcaktohet data e rinisjes së sezonit.
“Më duket se data është vendosur, është ose 13 ose 20 qershor, dhe protokolli është gati gjithashtu”,  tha Cairo për Radio Rai 1.
Sido që të jetë, ai është i shqetësuar se si do të ndikojë gjithçka që po ndodh në sezonin 2020/21.
“Lojtarëve u duhen të paktën dy deri në tre javë pushime dhe pastaj një muaj tjetër trajnim para-sezonal për të qenë gati. Kjo do të thotë nëse fushata aktuale përfundon më 20 gusht, sezoni ardhshëm nuk mund të fillojë deri më 20 tetor, derisa kemi Evropianin në verën e ardhshme. Më duket e komplikuar…”. /Front Online/
The post “Është vendosur, Serie A rinis me 13 ose 20 qershor” appeared first on Front Online.

Loading...

Mos i humb

Kthehet Superliga e futbollit (VIDEO)

Kushtrim Guraj

Juventus arrin marrëveshje me Veronan për Kumbullën

Kushtrim Guraj

Real Madrid me ofertë të madhe për Havertz

Kushtrim Guraj

United beson në marrëveshjen me Pogbën

Kushtrim Guraj

Arbër Zeneli nostalgjik për topin

Kushtrim Guraj

Vdes Steve Priest, basisti i bendit “The Sweet”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net