Opoja.net

Facebook do të bashkangjis emrin e tyre në aplikacionet Instagram dhe WhatsApp

Teknologji

Sipas një raporti të fundit, Facebook dëshiron të sigurohet që të gjithë e dimë se posedon Instagram dhe WhatsApp duke shtuar emrin e tyre në dy të tjerët.

Burime pa emër që pretendojnë se kanë njohuri për planet e Facebook thonë se të dy shërbimet dhe aplikacionet e tyre përkatëse, do të riemërtohen në “Instagram nga Facebook” dhe “WhatsApp nga Facebook”.

Punonjësit dyshohet se ishin informuar së fundmi për këtë veprim, i cili vjen në një kohë kur rregullatorët po hetojnë blerjen e të dy shërbimeve nga gjigandi i mediave sociale.

Facebook konfirmoi lëvizjen përmes zëdhënësit Bertie Thompson, i cili tha: “Ne duam të jemi të qartë në lidhje me produktet dhe shërbimet që janë pjesë e Facebook”.

Nuk dihet se kur do të ndodhë ky ri-transferim, por ai mund të arrijë sapo të jetë në dispozicion azhurnimi tjetër i aplikacionit. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Instagram ua mundëson përdoruesve të raportojnë informatat e rrejshme

Opoja.net

Të rinjtë shqiptarë krijojnë platformën Kswallet, ofron mikrotransaksione të monedhave digjitale

Opoja.net

E mbushni telefonin në laptop? Kjo është ajo që po rrezikoni

Opoja.net

YouTube Originals do të jetë pa pagesë nga shtatori

Opoja.net

Janë shfaqur imazhet e GoPro Max, ende të pa lansuar

Opoja.net

Apple mund ta lansojë iPhone 11 me dhjetë shtator

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net