Opoja.net

Facebook i ka mbyllur gjatë këtij viti, më se dy miliardë llogari të rrejshme (Foto)

Teknologji
Facebook i ka mbyllur gjatë këtij viti, më se dy miliardë llogari të rrejshme (Foto)

Llogaritë e rrejshme, po vazhdojnë të hapen në Facebook, duke u bërë një kërcënim serioz për këtë rrjet social.

Mirëpo, kompania është angazhuar seriozisht në këtë drejtim dhe vetëm gjatë këtij viti i ka mbyllur më se dy miliardë llogari, transmeton Telegrafi.

Zyrtarët e kompanisë, kanë njoftuar se janë më të ashpër se kurrë në këtë drejtim, andaj i mbyllën 2.19 llogari që nga fillimi i këtij viti. Ky është afro dyfishi i 1.2 miliardë llogarive të rrejshme, që u mbyllën gjatë katër muajve të fundit të viti të kaluar.

Identifikimi dhe gjetja e llogarive të rrejshme, është mundësuar nëpërmjet ngritjes së vetëdijësimit të shfrytëzuesve në Facebook, që të mos ketë ndonjë pasojë prej këtyre llogarive. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Gaming Van Kosova, furgoni lëvizës me lojëra të ndryshme të PlayStation (VIDEO)

Opoja.net

Astronautët nisen drejt orbitës nga toka amerikane

Opoja.net

Shumë investime në fushën e IT-së, pak efiçencë (VIDEO)

Opoja.net

SpaceX: Astronautët e NASA-s pritet të tentojnë sërish nisjen në hapësirë

Opoja.net

Fluturimi i Space X shtyhet për shkak të motit (VIDEO)

Opoja.net

Mbyllja e fabrikës së Nissanit në Barcelonë përcillet me protesta (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net