Opoja.net

Facebook lanson aplikacionin e takimeve të dashurisë në SHBA, Facebook Dating

Teknologji

Facebook lansoi  të enjten shërbimin e tyre të takimeve të dashurisë, në Shtetet e Bashkuara, vendi i 20-të ku funksioni ka filluar tashmë funksionimin.

Dating në Facebook ekziston brenda aplikacionit Facebook.

Pëlqimet e mundshme që vijnë në Facebook Dating nuk janë nga miqtë tuaj ekzistues në Facebook, por përkundrazi përdoruesit e tjerë të Facebook-ut të cilët gjithashtu përdorin shërbimin.

Facebook Dating është krijuar për të garuar me aplikacione të njohura për takime si Tinder dhe Bumble, dhe dizajni i shërbimit të Facebook do të jetë i njohur për ata që kanë përdorur shërbimet rivale.

Ashtu si në Hinge, përdoruesit mund të shprehin interes për një partner të mundshëm duke pëlqyer profilin e tyre ose duke komentuar një foto ose aspekt tjetër të profilit të tyre.

Ju gjithashtu mund të shihni profilet e njerëzve që kanë shprehur interes për ju të parët.

Për më tepër, përdoruesit mund të zgjedhin nëse duan të shohin partner të mundshëm me të cilët kanë miq të përbashkët, duke aktivizuar ose fikur një funksion në Facebook Dating. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Samsung zbulon linjën e re të televizorëve në Maltë

Opoja.net

Volkswagen, 830 milionë euro dëmshpërblim për klientët e tij

Opoja.net

A e dini pse themi ‘Alo’ kur përgjigjemi në telefon?

Opoja.net

Facebook bashkëpunoi me Reutersin për verifikim të postimeve

Opoja.net

Përfundon vendosja e emrave të rrugëve të Kosovës në OpenStreetMap

Opoja.net

YouTube mbush 15 vjet, cila video kryeson mes atyre që kanë bërë historinë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net