Opoja.net

Facebook lanson në vjeshtë tabletin Portal për realizimin e video lidhjeve

Teknologji
Facebook lanson në vjeshtë tabletin Portal për realizimin e video lidhjeve

Versioni ri i tabletit Portal, mund të vijë në vjeshtë dhe Facebook po punon që të jetë sa më i përgaditur.

Në këtë pajisje të re, me të cilën mund të bëhen video lidhje, si dhe mund të lidhet me televizion dhe të ofrojë edhe mundësi transmetimi, transmeton Telegrafi.

The Information ka bërë të ditur, se Facebook ka komunikuar me Hulu, Disney, HBO, Netflix dhe Amazon, që Portal të jetë sa më i fuqishëm dhe praktik.

Derisa gjenerata e parë e Portal, ishte më shumë për komunikim me video lidhje dhe nuk është kërkuar aq shumë në treg, njëjtë nuk pritet të ndodhë edhe me gjeneratën e dytë.

Megjithëse kompania Facebook nuk ka bërë të ditura detajet, thuhet se po punohet që Portal të ofrojë shumë mundësi dhe përdoruesit të ndahen shumë të kënaqur. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Gjashtë pajisjet që shpenzojnë më së shumti rrymë në shtëpi

Opoja.net

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Opoja.net

Si të gjeni se kush ju përgjon celularin me katër kode

Opoja.net

Zbuloni si ta kuptoni nëse dikush ju ka bllokuar në WhatsApp

Opoja.net

Ndryshimi i fundit i Instagram-it për mesazhet në DM

Opoja.net

Ligjet më qesharake për shoferë në botë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net