Opoja.net

Facebook ndalon reklamat për kripto-valuta

Teknologji

Facebook do të ndalojë gjitha reklamat për kripto-valutat dhe ofertat për transaksione valutash, duke përfshirë edhe ato që shfaqen në aplikacionin e saj të famshëm të Instagram, është thënë së fundmi në një postim të blogut.

Por shumë njerëz pyesin se pse po ndodhë kjo. Rrjeti i madh social mendohet se e ka ndërmarrë këtë hap pasiqë brenda platformës së saj kanë ndodhur edhe shumë mashtrime.

Ndërkohë që Facebook ka lëvizur me shpejtësi për të ndalur reklamat potenciale të mashtrimeve, ajo kishte një qasje më shumë më felskibile ndaj reklamave politike gjatë zgjedhjeve të fundit presidenciale të SHBA, gjë që çoi në ndërhyrje nga aktorët rusë.

Ironikisht, CEO i Facebook Mark Zuckerberg tha më parë këtë muaj se ai ishte i interesuar nëse dhe si mund të ndihmonin kriptoturat rrjetin social.

Loading...

Mos i humb

Facebook dhuron maska mbrojtëse kundër koronavirusit

Opoja.net

Zgjerohet App Store – Apple e inkuadron edhe Kosovën

Opoja.net

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Opoja.net

Superkompjuteri që identifikon kimikatet në përhapjen e koronavirusit

Opoja.net

Gati një aplikacion për koronavirusin, kjo është mënyra si do të funksionojë

Opoja.net

Bill Gates paralajmëroi për një pandemi për vite me rradhë: “Ne nuk jemi gati”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net