Opoja.net

Facebook rrit sigurinë në Messenger, ju njofton kur dikush përpiqet t’ju mashtrojë

Teknologji
Facebook rrit sigurinë në Messenger, ju njofton kur dikush përpiqet t’ju mashtrojë

“Facebook” njoftoi sot se aplikacioni i tij “Messenger” është tashmë në gjendje të gjurmojë në mënyrë diskrete mashtruesit, duke përdorur një sistem komunikimi prapavijë në telefonat inteligjentë. Mesazhet e sigurisë do të shfaqen në shkëmbime, nëse aktiviteti prapavijë konsiderohet i dyshimtë nga teknologjia e inteligjencës artificiale. “Karakteristika e re do të ndihmojë miliona njerëz, që të shmangin në mënyrë potenciale ndërveprimet dhe mashtrimet e rrezikshme, pa rrezikuar privatësinë e tyre”, tha Jay Sullivan, përgjegjës për Sigurinë e Produkteve në Facebook. Inteligjenca artificiale identifikon sjelljen e diskutueshme, të tilla si dërgimin e mesazheve në shkallë të gjerë, që shenjestrojnë rajone ose demografi të caktuara. The post Facebook rrit sigurinë në Messenger, ju njofton kur dikush përpiqet t’ju mashtrojë appeared first on Gazeta Express.,

Loading...

Mos i humb

Gaming Van Kosova, furgoni lëvizës me lojëra të ndryshme të PlayStation (VIDEO)

Opoja.net

Astronautët nisen drejt orbitës nga toka amerikane

Opoja.net

Shumë investime në fushën e IT-së, pak efiçencë (VIDEO)

Opoja.net

SpaceX: Astronautët e NASA-s pritet të tentojnë sërish nisjen në hapësirë

Opoja.net

Fluturimi i Space X shtyhet për shkak të motit (VIDEO)

Opoja.net

Mbyllja e fabrikës së Nissanit në Barcelonë përcillet me protesta (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net