Opoja.net

Fatjona me origjinë nga Opoja, fiton medaljen e Bronzt në Turqi

Opoja Sport

Fatjona Ahmeti me origjinë nga fshati Xerxe i Opojës (Komuna e Dragashit), e cila është karatiste në Klubin “Fushë Kosova” ka prezentuar Kosovën në Turqi në Turneun e 12-të Ndërkombëtar të Karatës, në këtë garë ajo arriti ti dhurojë Kosovë Medaljen e Bronzt.

Fatjona Ahmeti nga Klubi “Fushë Kosova” më sukses prezantoi Kosovën në Erzurum të Turqisë në Turneun e 12-të Ndërkombëtar të Karatesë  “Palandöken” që po organizohet ne “Ice Hockey Arena”, ku në ketë turne morën pjesë 1500 sportistë nga 42 shtete në këtë konkurenc të madhe Fatjona arriti 4 fitore dhe një humbje në gjysem finale dhe në repasazh arriti ta siguron medaljen e Bronzt.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Kjo garë Fatjonen do ta ndihmon që profesionalizmi i saj te ngritet edhe më tëj, trasmeton Opoja.net

Kryetari, Bashkim Ibrahimi, dhe kryesija e klubit urojën për suksesin e arritur në këtë aktivitet ndërkombtar Kampionës dhe Trajnerit të klubit qe me hapa te sigurt po ecin drejt sukseseve të mëdha.

Sensei Isak Curri u nda i knaqur me paraqitjet e Kampiones në të dy diciplinat Kata dhe Kumite dhe beson qe e ardhmja e Fatjones do jetë e sukseshme.

Fatjona Ahmeti me medalje te bronz

 

Arsenali e dominon Rapidin, vazhdon pa humbje në Europa Ligë

Kushtrim Guraj

Pele me letër emocionuese për Maradonën: “Të dua, Diego”

Kushtrim Guraj

AC Milan vs Celtic, formacionet zyrtare

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net