Opoja.net

FC Vushtrria ishte kundër që të rifillojë kampionati

Sport
FC Vushtrria ishte kundër që të rifillojë kampionati

FC Vushtrria i ka mohuar raportimet ku thuhet se ky klub ka votuar pro rifillimit të kampionatit.
Kjo skuadër përmes një reagimi njofton se ka qenë kundër që të rifillojë kampionati në kohë pandemie sepse kështu rrezikohet shëndeti i lojtarëve, njofton Klan Kosova.
“Ne si klub kemi qene kundër që të rifillojë kampionati sepse pas rrethanave të krijuara në lidhje me pandeminë Covid-19 kemi vlerësuar se në rend të parë është në pyetje shëndeti i lojtarëve dhe se dilemat tona kanë qenë pikërisht te menaxhimi i ndeshjeve me rregulla dhe kritere që duhet të plotësohen në këtë kohë”.
Më poshtë mund ta lexoni reagimin e plotë.

klankosova.tv

Loading...

Mos i humb

Kthehet Superliga e futbollit (VIDEO)

Kushtrim Guraj

Juventus arrin marrëveshje me Veronan për Kumbullën

Kushtrim Guraj

Real Madrid me ofertë të madhe për Havertz

Kushtrim Guraj

United beson në marrëveshjen me Pogbën

Kushtrim Guraj

Arbër Zeneli nostalgjik për topin

Kushtrim Guraj

Vdes Steve Priest, basisti i bendit “The Sweet”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net