Fenerbahçe me një falënderim shumë të veҫantë për Vedat Muriqin

Sport
Fenerbahçe me një falënderim shumë të veҫantë për Vedat Muriqin

Vedat Muriqi ka pranuar një falënderim shumë të veҫantë nga Fenerbahçe.

Fenerbahçe i ka dhënë përshëndetjen e fundit nga ekipi Muriqit me një foto emocionale.

Ata kanë postuar një foto ku shihet Muriqi si fëmijë me një fanellë të Ferbehçes si fëmijë derisa në anën tjetër është Muriqi duke luajtur për Fenerin.

Ëndrra e Muriqit u bë realitet, pasi që futbollisti kosovar, kishte ëndërruar që të mbronte fanellat e njërit prej klubeve më të mëdha në Turqi dhe Europë.

“Të jetë ky hap për ty i suksesshëm dhe gjithmonë të jeni i tillë”, ka shkruar Feneri në lamturmirën e tij për Muriqin.

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni

Liverpool kompleton transferimin e yllit të Bayern Munich

Fari Kolloni

Lamtumirë Milan, Paqueta po transferohet te klubi i madh francez

Fari Kolloni

Bombë nga Italia: Milan i’a ‘vjedh’ nga duart Depayn Barcelonës!

Fari Kolloni

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi e quan historik kualifikimin e Dritës

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net