Opoja.net

Festë në familjen Jashari, vajza e Hamzës, nipat dhe mbesat e Ademit këndojnë “Çohu Adem”

Kosova
Festë në familjen Jashari, vajza e Hamzës, nipat dhe mbesat e Ademit këndojnë “Çohu Adem”

Vajza e Hamzës e nipat dhe mbesat e Adem Jasharit këndojnë “Çohu Adem”.

Familja e Komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,Adem Jashari sonte kanë festë.

Ata kanë festuar ditëlindjen e 50 të të vajzës së Rifat Jasharit, mbesës së madhe të kësaj familjeje.

E bija e Hamzë Jasharit, Besarta e cila i ka mbijetuar masakrës në këtë familje ka publikuar në rrjetin social Facebook një video shumë emocionuese ku ajo bashkë menipat e mbesat e kësaj familjeje kanë kënduar këngë “Çohu Adem”.

“Ditë e veçantë në familjen tonë në Prekaz. Iliriana e mixhës Rifat, mbesa më e madhe e babës Shaban, sot mbushi 50 vjet. Ajo, sonte na bashkoj të gjithëve – falëmnderit motër, urime e çdo të mirë për ty. Diçka e zakonshme tek ne Jasharët – këngë e valle shqipe”, ka shkruar ajo.

Popujt më kursimtarë në rajon, ku renditen kosovarët

Kushtrim Guraj

Në Prizren, 133 gjoba për mosrespektim të masave

Opoja.net

Hoti paralajmëron se mund të ketë masa edhe më të ashpra në fund të javës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net