Opoja.net

FFK thotë se anëtarët e FIFA-s janë për pranimin e Kosovës

Sport
FFK thotë se anëtarët e FIFA-s janë për pranimin e Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës ka thënë se anëtarët e FIFA-s janë në disponim të mirë për pranim të Kosovës në FIFA.

Delegacioni i Kosovës i kryesuar nga kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri dhe anëtari i KE së FFK-së, Flamur Bunjaku po marrin pjesë në Kongresin e FIFA-s që do të mbahet sot në Meksikë.

FFK përmes një komunikate bën të ditur se, “delegacioni kosovar ka pasur një sërë takimesh me kryetar dhe përfaqësueses të shumë federatave dhe sipas tyre ka një disponim të mirë të anëtarëve FIFA-s, që Kosova të pranohet në FIFA”.

Pas pranimit të Kosovës në UEFA më 3 maj, sot Kosova pritet të anëtarësohet edhe në FIFA.

© Opoja.net

Loading...

Mos i humb

Pas eliminimit nga Champions, Zidane zyrtarisht e konfirmon të ardhmen e tij

Fari Kolloni

Zinedine Zidane për herë të parë eliminohet nga Liga e Kampionëve si trajner

Fari Kolloni

Guardiola ka diҫka për të thënë në lidhje me ndeshjen ndaj Real Madridit

Fari Kolloni

Manchester City në epërsi pas gabimit amatoresk të yllit të Real Madridit

Fari Kolloni

Lazio – Muriqi, vjen lajmi me i fundit nga Italia

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi kujton medaljen e artë të Kosovës në Rio

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net