Opoja.net

FIFA anulon planin për rritjen e Kampionatit Botëror

Sport
FIFA anulon planin për rritjen e Kampionatit Botëror

FIFA e ka anuluar planin për zgjerimin e Kupës së Botës 2022 nga 32 në 48 skuadra dhe këtë e ka konfirmuar vetë trupi qeverisës i futbollit.

Ishte folur se turneu do të zhvillohet në disa shtete, por që do të zhvillohet vetëm në shtetin e Katarit dhe askund tjetër në Lindjen e Mesme.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino e kishte ndërmend ta rriste numrin e kombëtarëve për 16, por që nuk do të ndodh.

Sipas zviceranit, FIFA është detyruar të pranojë se, për shkak të kohës së kufizuar, zgjerimi i garës në një kohë kaq të shkurtër do të ishte shumë i vështirë.

Megjithatë, siç është vendosur më parë, numri i ekipeve do të rritet në 48 duke filluar nga viti 2026.

Ai kampionat zhvillohet në Shtetet e Bashkuara, Meksikë dhe Kanada./Telegrafi/

Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshjet Trepça’89 – Gjilani dhe Arbëria – Drenica

Kushtrim Guraj

Bayerni i pari, Reali bie shumë poshtë – e kalojnë Barça dhe Juve

Kushtrim Guraj

“Ronaldo është ndryshe nga të tjerët”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net