Opoja.net

FIFA publikon renditjen e re – Kosova dhe Shqipëria pësojnë rënie në ranglistë

Sport
FIFA publikon renditjen e re – Kosova dhe Shqipëria pësojnë rënie në ranglistë

Përfaqësuesja e Kosovës dhe Kombëtarja e Shqipërisë kanë pësuar rënie në renditjen e re të publikuar nga FIFA.

FIFA gjatë ditës së sotme (e enjte) ka publikuar renditjen e re të kombëtareve nga e gjithë bota.

Podiumi dhe dhjetëshja e kombëtareve ka mbetur e pandryshuar, ku lider është Belgjika, ndërsa pas saj vijnë Franca, Brazili, Anglia dhe Portugalia.

Dhjetëshja mbyllet me Spanjën në vend të gjashtë, ndërsa pas tyre vijnë Uruguai, Argjentina, Kroacia dhe Kolumbia.

Dhjetëshja kryesuese në FIFA

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar rënie për një pozitë, pasi tani gjendet në vendin e 117 me 1158 pikë.

Kjo rënie e Kosovës vjen pas humbjeve ndaj Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenia dhe barazimit me Greqinë.

Renditja e Kosovës në FIFA

Rënie ka pësuar edhe kombëtarja Shqiptare për tri pozita, pasi tani renditet në vendin e 69-të me 1345 pikë.

Kjo rënie e kuqezinjve erdhi pas rezultateve jo të mira gjatë tetorit, barazimeve me Kazakistanin dhe Lituaninë.

Renditja e Shqipërisë në FIFA

The post FIFA publikon renditjen e re – Kosova dhe Shqipëria pësojnë rënie në ranglistë appeared first on FaktePlus.

AC Milan vs Celtic, formacionet zyrtare

Kushtrim Guraj

“Ekonomikisht, do ta shisja Messin në verë”

Kushtrim Guraj

Neymar: Dua të luaj me Messin nga sezoni i ardhshëm

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net