Opoja.net

FIFA publikon renditjen e re, Kosova është në këtë vend

Sport
FIFA publikon renditjen e re, Kosova është në këtë vend

FIFA ka publikuar renditjen e re, ja në cilin vend është Kosova.
Pa asnjë ndryshim, FIFA ka publikuar renditjen e re me Kosovën që vazhdon të jetë në vendin e 115-të

Sot, në kushte normale, Kosova mund të kishte rikuperuar disa vende, apo ndoshta do të kishte humbur disa vende në renditjen e FIFA-s.

Por, e planifikuar për t’u publikuar sot, FIFA s’kishte se si të masë paraqitjet e ekipeve pasi si Kosova e as Shqipëria, po ashtu shtetet tjera, nuk zhvilluan asnjë ndeshje ndërkombëtare, miqësore apo zyrtare që ishin të planifikuar në muajin mars, për shkak të koronavirusit që ka paralizuar botën, po ashtu edhe futbollin, dhe u publikua renditje e njejte.
Kështu, Kosova ka mbetur në pozitën e 115-të me 1174 pike, ndërsa Shqipëria e 66-ta.

Vendi i parë vazhdon t’i takojë Belgjikës

10 më të mirat sipas FIFA-s:

Loading...

Mos i humb

Crespo shpreson që Lautaro të qëndrojë te Interi

Kushtrim Guraj

Juventus pas Aouar

Kushtrim Guraj

Klopp iu thotë lojtarëve të veshin maska dhe doreza

Kushtrim Guraj

Rivalët madrilenë vihen pas Ajer

Kushtrim Guraj

Juventusi i gatshëm për ta shkëmbyer Bernardeschi-n me Jorginho-n

Kushtrim Guraj

Rikthehet futbolli në Kosovë: Gjysmëfinalja e Kupës Prishtina-Drenica

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net