Opoja.net
Meka Mish

Fillon fushata për vende të shëndetshme të punës

Zyra e BE-së në Kosovë, përmes projektit “Përkrahje për Inspektoratin e Punës në luftimin e punësimit të padeklaruar në Kosovë” në partneritet me Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), sot do të lansojë fushatën e administratës së BE-së për siguri dhe shëndet në vend të punës (OSHA) “Vendet të shëndetshme të punës – Menaxhimi i substancave të rrezikshme 2019”.

Në kuadër të kësaj fushate, do të organizohet për herë të parë gara për çmimin e praktikave të mira, për të shprehur mirënjohje për kompanitë që kanë shfaqur përkushtim të fortë ndaj menaxhimit të faktorëve të rrezikut në vend të punës. /kp/Telegrafi/

Mos i humb

Caktohen datat për afatin e dytë të provimit të Maturës

Opoja.net

Haradinaj: Liberalizimi i vizave, çështje javësh

Opoja.net

Macron ka një plan për zgjidhjen e problemit Kosovë-Serbi

Opoja.net

Vendimi për mos akreditim të universiteteve publike, mblidhet Komisioni për Arsim

Opoja.net

12 mijë kosovarë shkuan për të jetuar në Gjermani gjatë vitit 2018

Opoja.net

Me “10 Rregullat e Arta të Sigurisë Rrugore”, drejt një komunikacioni më të sigurt

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net