Opoja.net

Fitore bindëse e Arsenalit në udhëtim te Frankfurti

Sport

Arsenali ka triumfuar në ndeshjen më të rëndësishme të Grupit F, ku ka mposhtur Frankfurtin me rezultat bindës 0-3.

Topçinjtë ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes dhe shënuar tre gola.

Fillimisht në pjesën e parë realizoi talenti Willock në minutën e 38-të pas një gjuajtje të fuqishme nga distanca.

Me epërsinë minimale të Topçinjve 0-1 skuadrat shkuan në pushim prej 15 minutave.

Frankfurt tentoi të rikthehet në lojë në pjesën e dytë, duke e rrezikuar disa herë portën e Topçinjve.

Por vendasit në minutën e 79-të mbetën me një futbollist më pak në fushë, pasi u përjashtua Kohr.

Epërsinë numerike e shfrytëzoi Arsenali që shënoi edhe dy gola të tjerë me talentin Saka dhe Aubameyangin për 0-3.

Kësisoj pas ndeshjes së parë në Grupin F, Arsenali zë pozitën e parë me tri pikë, aq sa ka edhe Standard Liege që mposhti Vittoria Guimaresin. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Mundësi i Kosovës, Egzon Shala siguron pjesëmarrjen në Olimpiadën “Tokyo 2020”

Opoja.net

Zbulohet arsyeja se pse Muriqi nuk ka shënuar gol qe tri ndeshje

Opoja.net

Sot rinis lufta për titull në Ligën e Kampionëve me dy superndeshje

Opoja.net

Pas Smajlajt, edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani

Opoja.net

Përfaqësuesit ndërkombëtarë të pingpongut vizitojnë KOK-un

Opoja.net

Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net