Opoja.net
Meka Mish

Fjalët prekëse të Besarta Jasharit, me të cilat kujton familjen

Besarta Jashari, e mbijetuara e masakrës së familjen Jashari, duke kujtuar familjarët në Natën e Zjarreve në Prekaz, ka shprehur mall për ta.

Përmes një shkrimi në Facebook, Besarta ka bashkangjitur edhe fotografi të familjes.

“Sikur të ktheja kohen mbrapa e t’ju përqafoja dhe t’ju tregoja se sa shumë mall dhe dhimbje kam për ju dhe mos te ju lejoja te ikni me nga jeta ime…”, ka shkruar Besarta.

Gjithashtu Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka falënderuar të gjithë shqiptarët të cilët e vizituan këto ditë Prekazin.

Ndërkaq, ky manifestim është i treti me radhë dhe i fundit për nder të “Epopesë së UÇK-së” që fillon më 5 mars, pikërisht ditën kur më 5 mars 1998 ka filluar beteja mes Jasharëve dhe policisë dhe ushtrisë serbe./Telegrafi/

Mos i humb

Haradinaj: Ndërhyrja e NATO-s, e prirë nga Amerika, ktheu shpresën tek populli ynë

Opoja.net

A po e merr SHBA rolin udhëheqës në dialogun Kosovë – Serbi?

Opoja.net

KFOR-i do të kryej ushtrim në fshatin Zhur

Opoja.net

Kosovës po i ikë fuqia punëtore

Opoja.net

Kontrolli i përbashkët kufitar, mbi 1 milion persona kaluan pikën kufitare Vërmicë-Morinë

Opoja.net

Haradinaj thotë se taksa 100 për qind për Serbinë mund të jetë e përjetshme

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net