Opoja.net

Fluturimi i Space X shtyhet për shkak të motit (VIDEO)

Teknologji
Fluturimi i Space X shtyhet për shkak të motit (VIDEO)

Moti i vranët dhe  stuhia nuk ka lejuar ngritjen e planifikuar të raketës Falcon 9 të Space X në bashkëpunim me NASA-n.

Ky fluturim i cili dërgon dy astronautët e veteranëve në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar është shtyrë për ditën e shtunë me 30 maji.

Deri atëherë, astronautët Bob Behnken dhe Doug Hurley do të shkojnë përsëri në karantinë.

Ata janë pjese e një misioni historik  për të vlerësuar performancën e anijës kozmike të Space X, raporton AP, transmeton Klan Kosova.

Dy astronautët do të qëndrojnë për tre muaj në bazën hapësinore ndërkombëtare dhe ky fluturim është i pari i realizuar në orbitë  nga një kompani private.

Një vizitë të ngjashme njëri nga pilotët e pati në vitin 2011 dhe që atëherë Shtetet e Bashkuara të Amerikës  nuk patën kapacitete për dërguar astronautët e vet në hapësirë.

 

Loading...

Mos i humb

Brenda ditësh Ferrari rifillon prodhimin, pasi të gjithë punonjësit të jenë testuar për coronavirus

Linda Guraj

Krejt çka duhet të dini në lidhje me telefonin e fundit të Apple

Linda Guraj

Ky Range Rover Evoque mbushet me rrymë

Linda Guraj

Mbi 80 për qind të fitimit të Volkswagen-it tkurret nga COVID-19

Linda Guraj

Iphone do të shërbejë si çelës veture

Linda Guraj

Më lirë veҫ lodheni, tani me 1 mijë euro mund të bëheni me makinë të re

Linda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net