Opoja.net

Ford, Ram dhe Toyota, në garë nëpër terren të vështirë (Video)

Teknologji
Ford, Ram dhe Toyota, në garë nëpër terren të vështirë (Video)

Makinat me hapësirën për bartjen e mallrave, ndalojnë aty ku përfundon rruga e rregulluar dhe gjësendet që ndodhen në të duhet të barten në forma tjera.

Por, kjo nuk ndodhë edhe me modelet Raptor, Power Wagon dhe Tacoma TRD që lëvizin me shpejtësi të lartë edhe nëpër shtigje të vështira, transmeton Telegrafi.

Për veturat e larta dhe të qëndrueshme nga Ford, Ram dhe Toyota – që janë prodhuara gjatë vitit të kaluar – nuk janë problem gropat, boshllëqet dhe kthesat, sepse ato i përballojnë me mjaft lehtësi.

Në videon e postuar më poshtë, mund të shihni garën mes këtyre makinave të fuqishme, që mund t’i dërgojnë mallrat edhe në vende shumë të largëta, pa marrë parasysh se çfarë moti është. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Facebook dhuron maska mbrojtëse kundër koronavirusit

Opoja.net

Zgjerohet App Store – Apple e inkuadron edhe Kosovën

Opoja.net

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Opoja.net

Superkompjuteri që identifikon kimikatet në përhapjen e koronavirusit

Opoja.net

Gati një aplikacion për koronavirusin, kjo është mënyra si do të funksionojë

Opoja.net

Bill Gates paralajmëroi për një pandemi për vite me rradhë: “Ne nuk jemi gati”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net