Opoja.net

Formacionet zyrtare: Kosovë – Ishujt Faroe

Sport
Formacionet zyrtare: Kosovë – Ishujt Faroe

Sot do të luhet ndeshja e parë miqësore e Kosovës pas pranimit në UEFA dhe FIFA.

Kosova do të përballet me Ishujt Faroe, dhe ndryshimi nga ndeshjet tjera do të jetë intonimi i himnit të Kosovës dhe emri i Kosovës pa fusnotë (*).

Formacioni zyrtar i Kosovës është: Ujkani, Perdedaj, Pepa, Jashanica, Paçarada, Kryeziu, Alushi, Celina, Halimi, Berisha e Bunjaku.

Kurse, Ishujt Faroe paraqiten me Nielsen, Davidsen, T.Davidsen, Faero, Hansoon, Bartalsstovu, Olsen, Rolantson, Vatnhamar, K.Olsen dhe Densen.

“Ekonomikisht, do ta shisja Messin në verë”

Kushtrim Guraj

Neymar: Dua të luaj me Messin nga sezoni i ardhshëm

Kushtrim Guraj

LAJMI I FUNDIT: Amir Rrahmani rezulton negativ, mposht koronavirusin

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net