Opoja.net

Formacionet zyrtare, Lituani – Shqipëri

Sport
Formacionet zyrtare, Lituani – Shqipëri

Lituani – Shqipëri, formacionet zyrtare: Reja me tri ndryshime.

Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Lituanisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve.

Kuqezinjtë janë mysafir të lituaneve në takimin e katërt të Grupit 4 në Ligën C në Ligën e Kombeve, ndeshja që zhvillohet në ‘LFF stadionas’ nga ora 18:00.

Ekipi i trajnerit Edy Reja vjen pas një humbje dhe një barazim, ndërsa synon t’i kthehet fitores në këtë udhëtim.
Reja ka vendosur të bëjë tri ndryshime për dallim nga ndeshja e fundit.

Ermir Lejnani, Taulant Seferi dhe Qazim Laçi janë titullarë në këtë takim, duke zëvendësuar Lorenc Trashin, Rey Manayn dhe Sherif Kallakun.

Trajneri e Lituanisë ka vendosur të startojë me më të mirët.

Formacionet zyrtare:

Lituania: Svedkauskas; Mikoliunas, Palionis, Girdvainia, Beneta; Simkus, Dapkua; Novikovaa, Golusickas, Lasickas, Laukzemis.

Shqipëria: Berisha; Gjimshiti, Dermaku Kumbulla; Veseli, Laci, Abrashi, Bare, Lenjani; Seferi, Broja.

Maldini e pranon intersin e Milan për Thauvin

Kushtrim Guraj

Shtyhet shorti i 1/16 së finales së Kupës

Kushtrim Guraj

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net